תוצרת התנור הסולארי – עוגת שמש

13 May

מה אתם יודעים! העוגה לה חיכיתי כשכתבתי את הפוסט הקודם הצליחה, ונאכלה כולה לפני שהספקתי להגיד ג’ק רובינסון.

 לעומת זאת, הצלחתי להגיד ג’ק רובינסון המון פעמים עד שהעוגה נאפתה.

 ביום שישי הלכתי לישון בידיעה שהדבר הראשון שאעשה בשבת יהיה להכין תבשיל שהוא בתנור הסולארי. העובדה שלא ידעתי מה אכין הטרידה את שנתי. אני מאוד אוהבת תבשילי קדירה ולמרות שבכל העולם מבשלים בשר בתנורים סולאריים, אני עדיין לא סומכת מספיק על התהליך כדי שאהיה מוכנה לבשל כך בשר.

 בכל מקרה, בשבת בבוקר, התעוררתי מעט מאוחר, בערך בתשע, בדקתי מה יש ומה אין במקרר ובמזווה והגעת למסקנה שאין מנוס אלא להכין עוגה.

 נשארה לי עוד סוגיה אחת טכנית לפתור, והיא המכסה לסיר. הסיר בו משתמשים בתנור הסולארי חייב להיות שחור על מנת לספוג את החום המוקרן אליו מדפנות התנור. לי יש סיר שחור אך הוא חסר מכסה. כשאני מבשלת בו על הכיריים, אני משתמשת במכסה לבן מסיר בגודל דומה, אבל פה זה לא היה עובד.

לכן אלתרתי מכסה מתחתית של תבנית אפייה שחורה. התאום לא הייה מדויק ובטח לא אטום ויש לי תחושה שזה השפיע מעט על זמני האפייה.

 

This slideshow requires JavaScript.

בכל מקרה, הכנתי את הבלילה ובחרתי מקום בגינה אליו הצל מגיע מאוחר ביום, והנחתי את התנור על העגלה שקודם לכן אוכלסה על ידי השתילים שלי שרק יום קודם גמרתי להעביר לגינה, ודאגתי שהצל שהוא יוצר יהיה בדיוק מאחוריו.

לא היית בטוחה בדיוק באיזה זווית לסדר את הכנף הקדמי, אז נתתי לו להסתדר לבד וגם לזה, אני בטוחה, הייתה השפעה על זמני הבישול.

באתר של solarcooking כתוב שזמני ההכנה מכפילים את עצמם לפחות, והיו והעוגה שהכנתי מוכנה תוך 45-50 דקות בתנור רגיל, החלטתי שבערך ב1300 שעתיים אחרי שהתחלתי, אבדוק לראות מה קורה.

אכן ב1300 בדקתי. בתוך השקית בה מונח הסיר, המשמשת גם כמעין כיס חום היו הרבה אדים והסיר עצמו היה מאוד חם למגע, שני סימנים מעודדים, אבל העוגה עוד לא הייתה מוכנה. ראיתי שהיא בתהליך של אפייה – היו בועות קטנות על פני השטח אבל ברור היה שזה עוד לא מוכן.

בשתיים בערך בדקתי שוב ולא נראה שהרבה השתנה. תנור סולארי או לא שנת צהריים בשבת זה חובה וכשקמתי משנתי הענוגה, לאחר שעה, העוגה כבר הייתה זהובה ומוכנה!

כשאני אופה עוגה בתנור, בד”כ למעלה נוצר קרום דק, ואמצע העוגה עולה גבוה יותר משאר העוגה. כאן זה לא קרה.

לא היה קרום והעוגה עלתה בצורה אחידה (אם מתעלמים מהעובדה שכנראה הסיר ישב באלכסון קל והעוגה אלכסונית בהתאם.)

אז האם אכלתי עוגה עם הקפה? לא ממש! ר’ והילדים חיסלו אותה עוד לפני שרתח הקומקום! (כן, הם אכלו צהריים – העוגה פשוט הייתה מצוינת!)

Advertisements

Please comment and let me know what you think

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: