הפיתרון המושלם לגרביים בודדות – סרוג סל לגרביים אבודות

1 Feb

חשבתם פעם לאן נעלמים כל הגרביים החסרות? אני יודעת שלא רק אני נאלצת לקנות גרביים חדשות משום שאיך שהוא תמיד יש לי ערמה של גרביים בודדות.

לא חונכתי ואני לא מחנכת את המשפחה שלי לזרוק גרב אחד החוצה ואת השני לסל הכביסה, ועושה רושם שיש לגרביים נפגעים רבים ואף ההרוגים במסעם מהרגליים המלוכלכת שלנו למגירת הגרביים הנקיות.

להערכתי 40% מהגרביים מעולם לא מגיעים חזרה למגירת המבטחים ופשוט נעלמים כלא היו.

אולי הם נחטפים על ידי מפלצת גרביים שחי בסל הכביסה או אולי מפלצת שחייה מכונת הכביסה מנשנשת עליהם להנאתה. בכל מקרה, בני זוגם שנותרים מאחור זקוקים למקום בו יוכלו לחכות, חסרי תקווה, לבני זוגם האבודים שישובו, כי לפעמים הם אכן שבים.

 לשם כך החלטתי להכין סל לגרביים אבודות , בו אפשר יהיה לכנס את כל הגרביים הבודדות ולחסוך מעצמינו חפירות אין סופיות במגירת הגרביים, בחיפושים אחרי זוג גרביים חמקמק.

 היות ואני מאוד אוהבת את הטקסטורה והמגע של הסלים שכבר סרגתי משקיות ניילון החלטתי שגם את סל הגרביים אסרוג משקיות, אבל רציתי לנסות דוגמאות שונות מזו שנצמדתי אליה עד עכשיו.

 

יש לי ספר ישן על סריגה במסרגה אחת, שהיה שייך לאימי. היא קנתה אותו ב1972 כשהייתי בת חמש.אני זוכרת אותה סורגת מתוכו. אפשר להגיד שהוא מנוף ילדותי. שנת ההוצאה שלו 1946 והוא גדוש בדוגמאות למפות ומפיות שונות ומשונות. למרות שהן מאוד יפות, הן מיושנות מעט לימינו ולא הייתי מאתרת בהן את ביתי, אבל כבר המון זמן אני מחפשת תירוץ או דרך להכין משהוא מתוכו שכן יתאים לי לבית.

סריגה בחוט העבה והגס של שקיות הניילון נראה לי בדיוק מה שצריך כדי להפוך את הדברים העדינים בספר למעט יותר טקסטואליים ומעניינים עבורי.

אני לא הולכת לתרגם או להעתיק את כל הדוגמה לכאן, אבל אפשר לקרוא דרך התמונה הסרוקה (7722)

כמובן שמה שחשוב הוא להיצמד לרצף שבדוגמא.  את הגדלים שיניתי להתאים לתוצר שרציתי.

 היות ואת רוב העבודה הזאת אני עושה בערב, אחרי שאני מסיימת את שאר מטלות היום, קשה להגיד שאני בשיא הריכוז ויצא שפרמתי כמעט את אותו הכמות שסרגתי. משום מה גם הופתעתי מחוסר הקשיחות של הסל. הייתי צריכה לדעת שכך יהיה משום שהסל די גדול ובכל זאת הופתעתי.

פתרתי את בעיה בעזרת השחלת שיפודים בארבעת הפינות של הסל.

 אפשר להשתמש בסל הזה גם עיתונים וחוברות ואז צריך להשחיל שיפודים או מוטות עץ גם בקצוות העליונים של הסל, על מנת לייצב אותו עוד יותר.

 עכשיו אני צריכה תירוץ לסרוג דוגמא עגולה טיפוסית וצריכה רעיון לגבי מה אפשר לעשות עם עיגול שכזה…. מישהו?

Advertisements

Please comment and let me know what you think

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: